Blog rechtsgebied: Betaling & incasso

Vooruitbetaling eisen bij webshop toegestaan?

Van klanten, voor wie wij de algemene voorwaarden voor hun webshop opstellen, krijgen wij vaak de vraag:
“Is het eisen van vooraf betalen bij een webshop toegestaan?”
Nee, het eisen van vooruitbetaling bij een consumentenkoop is niet toegestaan. In de wet, artikel 7:26 lid 2 Burgerlijk Wetboek (BW), is namelijk opgenomen dat bij een consumentenkoop de koper alleen verplicht kan worden tot vooruitbetaling van ten hoogte de helft van de koopprijs.

Lees verder >
  • Kwaliteit
  • Maatwerk
  • Snelle levering
  • Garantie